ترسیدن بازار مرکزی افزایش آمریکا نیویورک

ترسیدن: بازار مرکزی افزایش آمریکا نیویورک نیویورک روز گذشته بانک مرکزی افزایش قیمت طلا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قدم‌های اولیه جهت ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد / رییس‌جمهور

رئیس‌جمهور از برداشته شدن قدم‌های اولیه جهت تحقق وعده انتخاباتی‌اش جهت ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور تا آخر دوره ریاست جمهوری‌اش خبر داد.

قدم‌های اولیه جهت ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد / رییس‌جمهور

رییس جمهور: قدم های اولیه جهت ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد

عبارات مهم : زلزله

رئیس جمهور از برداشته شدن قدم های اولیه جهت تحقق وعده انتخاباتی اش جهت ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور تا آخر دوره ریاست جمهوری اش خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی امشب در گفت وگوی تلویزیونی خود با اشاره به وقوع زلزله در کرمانشاه گفت: از همه آنهایی که دست اندرکار کمک به مردم کرمانشاه بودند اعم از مردم، مقامات دولتی، نیروهای مسلح و تمام نیروها تقدیر می کنم. زلزله 7.3 ریشتری در سال های اخیر در کشور نداشته ایم و این زلزله بسیار شدید بود و چون در شب به وقوع پیوست، کار امدادرسانی را سخت تر کرد و برق، آب و گاز و راه های ارتباطی نیز دچار مسئله شد.

قدم‌های اولیه جهت ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد / رییس‌جمهور

امدادرسانی در زلزله کرمانشاه بهتر از زلزله های گذشته بود

وی افزود: ولی مردم به هم یاری دادند و امدادگران هم وارد کار شدند و حدود 2700 نفر از زیر آوار نجات یافتند. بیش از 7 هزار نفر به بیمارستان ها انتقال یافته شدند. من در روز دوم زلزله به منطقه رفتم. مصیبت و پرسشها با اینکه زیاد بود ولی روحیه مردم خوب بود و آنها از مسوولان تقاضای به حق آب و چادر داشتند که به سرعت این نیازمندی های اولیه به مردم رسید.

رئیس‌جمهور از برداشته شدن قدم‌های اولیه جهت تحقق وعده انتخاباتی‌اش جهت ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور تا آخر دوره ریاست جمهوری‌اش خبر داد.

روحانی ادامه داد: همه پزشکان و پرستاران بیمارستان ها 48 ساعته کار می کردند و 1550 عمل در 24 ساعت اول انجام شد. وزارت کشور، ستاد بحران، هلال احمر، وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و مردم بسیار خوب عمل کردند و خوب است صداوسیما خدمات دولت و مردم را با سایر کشورها ازجمله کشورهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کنند. من در زلزله رودبار و بم هم بودم و کمک رسانی این بار بهتر از دفعات قبل بود و مردم نقص دولت را جبران کردند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اکنون در مرحله اسکان موقت هستیم خاطرنشان کرد: دولت اجاره منازل زلزله زدگان را پرداخت می کند و کانکس ها هم به سرعت ساخته می شود. جهت نخستین بار همه بودجه مورد نیاز جهت امدادرسانی بلافاصله در هیات دولت تصویب شد و 50 درصد آن هم در اختیار ارگان های امدادرسان قرار گرفت.

روحانی در ادامه با اشاره به کارها انجام شده است در طول 100 روز نخست دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: امیدواریم در 100 روزی که گذشت توانسته باشیم خدمتی که به مردم وعده داده بودیم را ارائه کرده باشیم.

قدم‌های اولیه جهت ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد / رییس‌جمهور

مجموعه خدمات 100 روزه دولت دوازدهم بر روی سایت ریاست جمهوری قرار گرفت

وی افزود: مجموعه خدمات 100 روزه دولت دوازدهم در مجموعه ای مجلد تنظیم شده است و هم اکنون در سایت ریاست جمهوری قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور از برداشته شدن قدم‌های اولیه جهت تحقق وعده انتخاباتی‌اش جهت ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور تا آخر دوره ریاست جمهوری‌اش خبر داد.

رئیس جمهور گفت: در طول 100 روز گذشته برنامه ریزی های اساسی جهت سال 96 انجام و برنامه های کلی جهت 4 سال آینده تدوین شده است همچنین بودجه سال آینده در حال تصویب در هیات دولت جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

روحانی در ادامه در پاسخ به پرسش مجری برنامه تلویزیونی راجع به کارها انجام شده است جهت تحقق وعده های انتخاباتی مدیر جمهوری در عنوان اشتغال تاکید کرد: دولت در بحث اقتصاد دو نشانه مهم را در دستور کار خود قرار داده است که اوج بردن درآمد مردم و همچنین توزیع عادلانه ثروت از این اهداف هستند. در ایام انتخابات به مردم وعده دادم که تا آخر دولت دوازدهم فقر مطلق را ریشه کن کنیم. به همین جهت نیز قدم های اولیه طی شش ماه نخست سال 96 و 100 روز اخیر برداشته شده است است.

قدم‌های اولیه جهت ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور برداشته شد / رییس‌جمهور

وی گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده است در سال اول افراد قشر آسیب پذیر جامعه یعنی افرادی که مورد حمایت کمیته امداد و بهزیستی هستند مستمریشان نسبت به سال قبل بیش از سه برابر اضافه شد و این روند تا آخر دولت تا پنج برابر شدن مستمری ادامه خواهد یافت. همچنین براساس آینده نگری هایی که در بودجه شده است است در سال آینده طراحی ای خواهیم کرد تا به همه آنهایی که از حداقل استاندارد پایین تر هستند جهت زندگی یاری شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در بحث اشتغال عقب ماندگی هایی از گذشته داریم و از سال 85 تا 92 تقریبا اشتغال خالص کشور صفر بوده هست، خاطرنشان کرد: از سال 93 تحرک خوبی در زمینه اشتغال شروع شد و میانگین اشتغال خالص از پاییز 93 تا تابستان 96 هر سال به طور میانگین 685 هزار اشتغال خالص بوده هست. البته این رقم نسبت به بیکاری جامعه و نیروی فعالی که وارد بازار کار می شوند رقم کمی است ولی تلاش ما اوج بردن این رقم و رساندن آن به بالای 900 هزار نفر است.

روحانی گفت: رقم اشتغال تابستان امسال نسبت به سال قبل بالای 700 هزار نفر بوده هست، ولی هنوز بیکاران بسیاری در کشور وجود دارند.

وی با اشاره به کارها انجام شده است در 100 روز نخست دولت دوازدهم در جهت حل معضل بیکاری خاطرنشان کرد: در این 100 روز نسبت میانگین به دو سه سال گذشته مقداری پیشرفت داشته ایم ولی نشانه گذاری در حوزه اشتغال را از طریق طرح های مختلفی که در دست داریم، ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه به همه وزرا به خاص وزرای فعال در حوزه تولید گفته شده است است که یکی از اهدافشان را اوج بردن اشتغال قرار دهند، خاطرنشان کرد: فضای مجازی، صنعت، بخش خدمات و کشاورزی از جمله حوزه هایی است که می توانیم اشتغال را اوج ببریم به همین جهت وزارت ارتباطات روز گذشته گزارشی را ارائه کرد که طی آن آمده در شش ماهه نخست امسال جهت 50 هزار نفر در این بخش شغل ایجاد شده است است.

روحانی با تاکید بر اینکه در طول 100 روز نخست دولت همه طرح های اشتغال دولت عملیاتی و اجرایی شده است هست، اظهار کرد: نشانه ما این است که اشتغال را به رقمی برسانیم که مجموعه بیکاران کشور کم کردن یابند به همین جهت نیز با کارها انجام شده است از سوی دولت از سال گذشته تاکنون یک واحد قیمت بیکاری کم کردن یافته و از 12.7 به 11.7 رسیده است ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

هدف دولت حل معضل بانک ها و صندوق های بازنشستگی است

وی در مورد تامین منابع جهت از بین بردن فقر گفت: اساس این برنامه رونق اقتصادی و اشتغال هست. در طول دولت یازدهم به کمیته امداد و بهزیستی کمک کردیم تا آنها افراد را از تحت پوشش خود خارج کنند به طور مثال پنج هزار میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردیم. اساس کمک ما این است که از طریق درآمد زیاد معضل فقر را حل کنیم. درآمد هم از طریق فعالیت های اقتصادی و مالیاتی و سایر فعالیت های دولت به دست می آید. درآمد امسال ما نسبت به سال گذشته در حال زیاد کردن است ولی مخارج ما هم زیاد کردن می یابد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مبنای ما این نیست که یارانه نقدی را زیاد کردن دهیم، خاطرنشان کرد: ولی از طریق یارانه ها به بخش های متفاوت کمک می کنیم به عنوان نمونه در طول چهار سال گذشته تقریباً پول خرید تضمینی گندم را به دو برابر رساندیم یا لایحه ای جهت ایجاد اشتغال در شهرهای زیر 10 هزار نفر و روستاها به مبلغ یک و نیم میلیارد دلار تهیه کردیم که مجلس آن را تصویب کرد و آیین نامه آن هم تهیه شده است و در آخرین مرحله اجراست و این هم یک نوع یارانه هست. به افراد نیازمند، معلول و فقیر که باید مستقیم کمک کنیم و آن را از طریق مستمری بگیران انجام داده و دریافتی آنها را زیاد کردن می دهیم.

روحانی در مورد برنامه های دولت جهت رونق و رشد اقتصادی قابل لمس تصریح کرد: ما در دولت یازدهم قول دادیم تورم را تک رقمی کنیم که همین برنامه را ادامه می دهیم. نشانه ما باقی ماندن تورم تک رقمی هست. البته تورم تک رقمی به معنای ارزانی نیست، بلکه به معنای این است که قیمت کالاها به عنوان نمونه هشت درصد اضافه می شود. هنر ما این است که نگذاشتیم سی چهل درصد قیمت ها اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در دولت یازدهم رشد منفی را به مثبت تبدیل کردیم و از رشد حدود منفی هفت درصد در سال 91 به رشد دو رقمی در سال 95 رسیدیم. رشد سه ماهه اول هم با نفت 6.5 و بدون نفت 7 درصد هست. نشانه ما این است که رشد اقتصادی بالای پنج درصد باشد. جهت رسیدن به این نشانه باید نحوه بودجه ریزی ما عوض کردن کند و مردم وارد عرصه اقتصادی شوند. ما طرح خاص ای جهت اتمام طرح های نیمه تمام در بودجه دیده ایم و باید سرمایه گذاری خارجی را نیز زیاد کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در 100 روز اول دولت دوازدهم 23.1 میلیارد دلار موافقت فاینانس گرفته ایم و قراردادهای بیش از پنج میلیارد دلار نهایی شده است هست، گفت: یکی از تصمیمات جلسه سران قوا حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری به خاص سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور هست. ما جهت رشد هم به فناوری، هم سرمایه گذاری و هم بازار و اشتغال نیازمندیم.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه در 100 روز اول 25 هزار میلیارد تومان جهت بودجه عمرانی پرداخت شده است است که تا آخر سال این رقم قابل ملاحظه خواهد بود، افزود: جهت سال آینده بودجه عمرانی را اهرم می کنیم تا از صندوق، بانک ها و سرمایه مردم استفاده کنیم.

وی در مورد برنامه دولت و مجلس جهت از بین بردن یارانه بگیران گفت: دولت و مجلس باید با هم در این زمینه تصمیم بگیرند. سال گذشته مجلس به ما وظیفه کرد که دولت افرادی که نیازی به یارانه ندارند شناسایی کرده و یارانه آنها را قطع کند. این کار راحت نبود و وزارت رفاه مسوولیت آن را برعهده گرفت، یارانه عده ای هم قطع شد ولی با اعتراض آنها مجدداً یارانه ارزش وصل شد. بیش از یک میلیون نفر هم در سال رشد جمعیت داریم که به یارانه بگیران اضافه می شوند. ما در این زمینه با مجلس مشورت می کنیم و بر مبنای تصمیم مجلس عمل می کنیم.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در مورد برنامه دولت جهت حل مسئله صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: شرایط ما در این زمینه بدتر شده است هست، ولی دولت 50 هزار میلیارد تومان به صندوق های بازنشستگی کمک می کند. یکی از برنامه های دولت این است که شرکت تامین اجتماعی تمام بنگاه های اقتصادی خود را بفروشد و به مردم واگذار کند. غیر از دولت هم باید سایر دستگاه ها همین کار را انجام دهند. من در دیدارهایی که با رهبری داشتم ایشان کاملا موافق این واگذاری هستند لیکن این کار باعث رونق اقتصادی می شود.

روحانی ادامه داد: دستور من به وزیر اقتصاد این بوده است که هر مدیر بانکی تعهد کند اموال راکت خود را بفروشد. صندوق های بازنشستگی پرسشها زیادی دارند که بعضی از پرسشها در یک سال حل نمی شود ولی نشانه دولت این است که معضل بانک ها و این صندوق ها را حل کند.

واژه های کلیدی: زلزله | اشتغال | یارانه | برنامه | روز گذشته | حسن روحانی | رئیس جمهور | رییس جمهور | یارانه بگیر | یارانه نقدی | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs